Kompletujemy szafę! Jennifer L. Scott: Lekcja Madame Chic

Od dłuższego czasu bardzo interesuje mnie temat mody. Jednak nie myślę o niej w kontekście podążania za aktualnymi trendami, a bardziej chodzi mi o stworzenie swojej własnej, idealnej garderoby.
Pomocy szukam w różnych poradnikach. Za mną Kasia Tusk i Joasia Glogaza (tutaj), a także Magda Kanoniak znana szerzej jako Radzka (tutaj). Teraz przyszedł czas na kolejną pozycję, która przenosi nas trochę na zachód Europy, do stolicy szyku i stylu. Lekcje Madame Chic to poradnik- opowieść o życiu przeciętnej amerykanki w stolicy mody, Paryżu.


Książka składa się z kilku rozdziałów. Oprócz mody jest poruszana także kwestia dbania o urodę, urządzania mieszkania, aktywności fizycznej, a nawet jedzenia. I chociaż to podpowiedzi dotyczące ubioru najbardziej mnie interesowały, to cały poradnik czytało mi się bardzo dobrze. Do tego stopnia, że po jego przeczytaniu miałam ochotę wymienić wszystkie szaro białe (bo przecież to tak modne kolory!) meble na antyki, a samochód jak najprędzej sprzedać.

Co do budowy poradnika- podział na rozdziały i podrozdziały sprawia, że wszystko jest przejrzyste. Mamy podsumowania i rady. Wszystko co potrzebne w książce tego typu. Miękka oprawa przy czytaniu może odrobinę się odgnieść, jednak nie wpływa to na komfort użytkowania :)
Jednak wracając do tematu dla którego po książkę sięgnęłam- było warto. Nie to, żebym odkryła w niej coś nowego, bo szafę kapsułową z teorii i niewielkiej praktyki już znam. Jednak znalazłam tutaj kilka podpowiedzi co do tego co powinno się w niej znaleźć. Jak duża część Was ja również jestem zachwycona wyglądem Francuzek. Zawsze piękne i z klasą. A do tego nienachalne. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się to osiągnąć. A do tego czasu mogę robić wszystko, by do tego dojść.

Jeśli ktokolwiek z Was myśli nad zmianą swojej garderoby, myśli o zmianach w swoim stylu to z czystym sumieniem polecam tą książkę. Moja szafa odetchnęła z jeszcze większą ulgą od kiedy zrobiło się w niej o wiele więcej miejsca.  A ja nadal mam się w co ubrać :)


Czy ktoś z Was ma w planach uszczuplenie garderoby? A może ktoś z Was może polecić książki, które pomogą nam w tych zmianach?

9 komentarzy:

 1. Ciekawie wygląda ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak z ciekawości chętnie bym zajrzała do takiej książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. właśnie tę książkę chciałabym przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 4. mnei ta książka nie korci;p

  OdpowiedzUsuń
 5. czytałam, ale jakoś szału na mnie nie zrobiła

  OdpowiedzUsuń
 6. Prawde mówiąc zawsze bardziej inspirowały mnie zdjęcia ale Twoja recenzja jest bardzo zachęcająca a że moda jest zminna i ma różne oblicza chyba do niej sięgnę

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za komentarz, na pewno się odwdzięczę :)

Zapraszam do obserwowania!
Jeśli klikniesz "Obserwuj" proszę, poinformuj mnie o tym :)

Copyright © 2014 what's on your mind? , Blogger